Zimní spánek nebo…?

Na většině trailových lokalit utichá od listopadu rachot řetězů a skřípění brzd a provoz přechází do “zimního spánku”. Co se ale naopak probouzí, jsou motyky, lopaty, někde bagry, pily, kladiva a hlavně ruce stavěčů trailů. Byla by přece ostuda nepředstavit na jaře nějaký nový úsek či vylepšení oblíbeného trailu.

Traily Vír dlouhodobě řeší a hledají pozemky, na kterých by se dalo s majitelem domluvit na stavbě trailů a které by zapadaly do ideového rámce a logistické dostupnosti. První rok provozu Havlova Trailu nám slouží jako nadějná refernce, která otevírá nové možnosti. Dlouhodobé plány a vize si zatím necháme pro sebe, ale již můžeme prozradit že jsme začali s výstavbou druhé linie u Havlů v lese. Ta by měla nabídnout pár náročnějších sekcí, více dřevěných prvků a jelikož již nemusíme “nahánět metry”, tak i méně utažené zatáčky;)

Infrastruktura Trailů Vír se pak v zápětí (nebude-li příliš tuhá zima) rozroste o novou lokalitu v katastru obce Věstínek, která je v majetku obce Rovečné a na které nedávno proběhla těžba. Plánovaný trail nese pracovní název “Sokolí” a dává tak tušit, z jakého místa bude startovat. Sokolí skála je krásné místo, byť na mlžné fotografii výhledů nespatříte, a my ji zakomponujeme do několika doporučených tras i jako samostaný single trail.

Pokud Vás při čtení svrbí ruce (né, že nás chcete škrtit:) a chcete s výstavbou pomoci, napiště nám, přidáme Vás ke skupině “kopáči”, kde se koordinují práce.

Biku ZDAR

Všechny novinky